boldog párok közösségi média hazugság posztolás

Egy kutatás szerint a legboldogabb párok erről az egy dologról hazudnak a közösségi médiában

Napjaink digitális világában életünk szinte minden apró részlete láthatóvá válik az interneten. Kapcsolatainkat és élményeinket gyakran osztjuk meg másokkal, ám ebben az állandó posztolásban egyre gyakrabban merül fel a kérdés: vajon mit árulnak el rólunk a bejegyzéseink? És vajon mi marad rejtve a láthatatlan pillanatokban?

A közösségi média-kultúrájában a nyitottság és az állandó megosztás az őszinte, egészséges kapcsolat záloga, míg a visszafogottság gyakran éppen ellenkezőleg hat.

Ám egyre erősödik az a nézet, hogy a boldog párok kevesebbet posztolnak magukról,

mintha nem is lennének igazán együtt. Ennek ellenére sokan még mindig úgy vélik, ha egy kapcsolat az interneten láthatatlan, az azt jelenti, nem elég erős. De mi van, ha mindez valójában fordítva igaz?

Távolságtartás? Inkább bölcs visszafogottság

Az igazság az, hogy a boldog párok gyakran szándékosan „hazudnak” a közösségi médiában: nem posztolnak egymásról, és nem mutatják nyilvánosan az összetartozásukat. Ezzel a láthatatlan, szinte tagadó jelenléttel teremtik meg a saját boldogságuk nyugalmát.

Nem titkolóznak – egyszerűen tudják, hogy a valódi boldogság nem lájkokban vagy kommentekben mérhető. Úgy vélik, a valódi kötődés nem igényel bizonygatást, ezért kevesebb közös pillanatot osztanak meg. Szakértők szerint ez nem távolságtartás, hanem bölcs visszafogottság, amely azt üzeni: boldogok vagyunk, és ezt nem kell állandóan bizonyítanunk.

Boldogtalanabbak, akik ennyit posztolnak hetente

A Shotkit – egy ausztráliai online platform – felmérése 2000, 18 és 50 év közötti párt vizsgált meg a boldogságuk és közösségi média-szokásaik alapján. Az eredmények szerint

azok a párok, akik hetente három vagy annál több közös szelfit osztanak meg, 128%-al boldogtalanabbnak érzik magukat,

mint azok, akik diszkrétebbek ezen a téren. Még beszédesebb adat, hogy a szelfimániás párok csupán 10%-a tartotta magát „nagyon boldognak”, míg a magánéletüket inkább megőrző párok között ez az arány 46% volt.

boldog párok közösségi média hazugság posztolás

A szakértők szerint az egészséges posztolás a diszkrét, őszinte pillanatok megosztását jelenti, amely nem a lájkokra, hanem a kapcsolat valódi értékére fókuszál (Fotó: Getty Images).

A tanulmány szerint „bizalmi problémák” állhatnak amögött, hogy a boldogtalanabb párok gyakrabban posztolnak a közösségi médiában. A közös élmények posztolásával ugyanis azt jelzik, ők maguk és a párjuk is „foglalt” státuszban van. Érdekesség, hogy az idősebb generációk körében még gyakoribb a közösségi médiás megjelenés. A millenniumi korosztály átlagosan több nyilvános párkapcsolati szelfit posztolt, mint a fiatalabb Z generáció.

Kapcsolódó: Párkapcsolat – ez az 5 jel mikrohűtlenségre utal.

Nem mindenki boldogtalan, aki posztol

„Gyakran megoszlanak a vélemények arról, vajon a rendszeres közösségi média-használat pozitív hatással van-e ránk és a kapcsolatainkra” — mondta Martin Stevens, a Shotkit képviselője a Relevant magazinnak. „Vártuk, hogy lesznek eltérések, de nem gondoltuk volna, hogy ilyen nagyok lesznek: a 128%-os különbség óriási.”

Ugyanakkor Stevens hangsúlyozta, ez nem jelenti azt, hogy a közösségi média használata minden esetben káros lenne. „Talán igaz az a mondás, hogy a jóból is megárt a sok. Reméljük, a kutatás némi betekintést nyújtott a témába, és elgondolkodtat néhány embert.” A szakértő továbbá hozzátette, a visszafogott magatartás napjainkban könnyen félreérthető, hiszen

az online közösség hajlamos a hiányt negatív üzenetként értelmezni és azt hinni, hogy valami nincs rendben.

„Pedig valójában a boldog párok azok, akik nem hazudnak az interneten. Épp ellenkezőleg, ők azok, akik nem engedik, hogy a közösségi média hazudjon róluk.” Martin Stevens szerint fontos megérteni, hogy attól, hogy valaki posztol, nem feltétlenül boldogtalan, és fordítva. Ez a viselkedés rendkívül összetett, egyéni személyiségtől, kapcsolati dinamikáktól és személyes preferenciáktól is függ, ezért nem érdemes komoly következtetéseket levonni az online jelenlétből.

Kapcsolódó: Ezt a 6 dolgot ne csináld, ha boldog párkapcsolatot szeretnél!

Kiemelt kép: Getty Images

OSZAR »